Loading...

Zgromadzenie Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo

Prowincja Matki Bożej Częstochowskiej

Jesteśmy duchowymi córkami bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Wezwane przez Boga współpracujemy z Chrystusem w duchowej odnowie świata i czynimy wszystko, by być wiarygodnym znakiem nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka.

Nasze życie jest natchnione przez charyzmat Założycielki Zofii Truszkowskiej. Jej bezgraniczna miłość Boga objawiała się w całkowitym poddaniu się Jego woli, czego wyrazem była współczująca miłość i miłosierdzie, ofiarna służba potrzebującym i troska o zbawienie wszystkich ludzi.

Myśl Bł. Marii Angeli Truszkowskiej na dzień dzisiejszy

27.01

Date: 27 stycznia 2023
All-day event

Nie będę się nawet zdobywać na żadną pociechę, bo wiem, jak miłujesz Wolę Bożą i że ta sama myśl, iż wypełniając posłuszeństwo wypełniasz Wolę Bożą, już jest dla Ciebie dostateczną pociechą. (I, 140-141)

Skrzynka intencji

Możesz wpisać swoją intencję: podziękowanie, prośbę, podzielić się swoją radością lub troską.
W tych intencjach codziennie modlimy się podczas Eucharystii, nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Aktualności

1911, 2022

Odkryj Skarb…

W dniach 10-13 listopada pełna życia grupa dziewcząt zawitała do naszej wspólnoty w Przemyślu, by wspólnie odkryć swój SKARB...dużo się działo - PAN BÓG DZIAŁAŁ!! Wydarzenie wspierały: s. M. Amelia i s. M. Oliwia oraz s. M. Edyta i s. M. Teofila, które ugościły dziewczyny na Waygarta, a prowadzącą była s. Julia.       

2710, 2022

10 października

Dziękujemy Bogu za obdarowanie nas bł. Matką Angelą, która żyła Wolą Bożą z bezgranicznym zaufaniem... My Jej duchowe córki uczymy się każdego dnia na nowo jak współpracować z Chrystusem w duchowej odnowie świata, by bóg był znany i kochany przez wszystkich. Jak co roku świętowanie zaczynamy od Nabożeństwa upamiętniającego narodziny dla Nieba naszej Założycielki. Każda z sióstr losuje słowa Matki, [...]

2710, 2022

„… O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju…”

Dla wszystkich Zgromadzeń franciszkańskich, dzień 4 października jest dniem dziękczynienia za przykład świętości i daru dla świata św. Franciszka z Asyżu. My, które także podążamy śladami Chrystusa na wzór Świętego Patriarchy, w wigilię Jego śmierci, modlimy się "aby nieść miłość tam gdzie panuje nienawiść, światło tam gdzie panuje mrok, radość tam, gdzie panuje smutek"...

2710, 2022

Spotkanie koordynatorek kultu Bł. M. Marii Angeli w Przemyślu

W dniach 26-29 września w Domu Prowincjalnym w Przemyślu odbyło się zebranie Promotorek Kultu Bł. Matki Marii Angeli, w którym wzięły udział Siostry z wszystkich prowincji (poza Brazylią). Mottem spotkania były słowa św. Jana Pawła II: „Matka Maria Angela Truszkowska – matka wielkiej rodziny felicjańskiej”. Siostry przedstawiały w jaki sposób promują kult naszej Założycielki w swoich prowincjach, dzieliły się swoimi [...]

Szukasz drogi?

Zapraszamy na indywidualne dni skupienia
Jeśli chcesz się pomodlić z nami, poznać nasze życie, odejść na chwilę od codzienności i zanurzyć się w Panu siedząc u Jego stóp….

Go to Top