Po piątkowym spotkaniu Zarządu Prowincjalnego z Przełożonymi Lokalnymi – 28 kwietnia br. – w sobotę 29 kwietnia przyszedł czas na świętowanie imienin Czcigodnej Solenizantki, s.M. Amadeus Pacławskiej, przełożonej prowincjalnej.
Najważniejszym momentem tego dnia była uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 w intencji Drogiej Solenizantki w kaplicy domu prowincjalnego, której przewodniczył Specjalny Gość – JE ks. abp Józef Michalik. Do koncelebry dołączył ks. Piotr Zieliński SDB, który zastępował naszego Kapelana.
Niecodzienną niespodziankę sprawiła i zaszczyciła nas swoją obecnością Matka Danat Marie Brysch, przełożona generalna w towarzystwie s.M. Jonatany Pawery, sekretarki generalnej. Do tak zacnego grona dołączyły delegacje zarządów siostrzanych prowincji z Krakowa i Warszawy z Przełożonymi Prowincjalnymi na czele
Po Mszy świętej wszyscy zaproszeni goście udali się do refektarza na imieninowy obiad. O godz. 14.00 odbyła się wspólna Adoracja Eucharystycznego Pana pt.: „…wyruszyli w drogę dla imienia Jego…” /3 J 7/, lecz nie do Emaus, a z Emaus.
Czas świętowania, w tak zacnym gronie, upłynął niezmiernie szybko, dlatego wszyscy uczestnicy życzyli sobie wzajemnie możliwości kolejnych, tak miłych spotkań. Za możliwość doświadczenia wyjątkowej wspólnoty Bogu chwała i wdzięczność ludziom. Uhonorowana Solenizantka dziękowała wszystkim za piękny, radosny i podniosły dzień.

tekst za kwartalnikiem „Deo Gratias”