W sobotę, 13 maja 2017 r. Kościół obchodził 100. rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie.

W 1917 roku, w Cova da Iria – „Dolinie Pokoju” – zaczęła ukazywać się Matka Najświętsza. W ciągu sześciu objawień zapowiedziała koniec wojny, ostrzegła przed widmem komunizmu, kolejną wojną oraz prześladowaniami Kościoła. Mówiła, że bardzo wielu ludzi idzie na wieczne potępienie, że trzeba się dużo modlić wynagradzać Bogu za grzechy. Świadkiem objawień była trójka fatimskich dzieci: Łucja, Franciszek i Hiacynta.

Z tej okazji również nasza wspólnota włączyła się w to upamiętniające wydarzenie. W naszej kaplicy podczas porannej Eucharystii została poświęcona nowo zakupiona figura Matki Bożej Fatimskieji w miesiącu maju będzie w niej królować.

Na koniec Eucharystii przed błogosławieństwem nastąpił moment długo oczekiwany przez siostry, mianowicie losowanie pięciu sióstr które niebawem udadzą się na Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy. Losowania dokonał nasz czcigodny Ksiądz Kapelan Grzegorz Mucha, któryz wielką radością podjął się tego zadania. Otworzył wylosowanei zapieczętowane koperty a następnie przeczytał siostry wybrane przez Matkę Najświętszą które już wkrótce udadzą się na szlak pielgrzymi do Fatimy. Gratulujemy naszym siostrom i cieszymy się razem z nimi.

Tego samego dnia nasze siostry młodsze i te powołaniem i te duchem, udały się na Rajd Fatimski organizowany przez Księży Salezjanów z naszej Parafii. To była prawdziwa błotna eskapada, poprzez góry i lasy. Niezwykłe chwile spędzone również pośród parafian których mogłyśmy bardziej poznać. Był to przede wszystkim chwile ofiarowane Matce Bożej Fatimskiej za nawrócenie biednych grzeszników.

Tego dnia uczestniczyłyśmy również w uroczystościach Jubileuszowych w naszej parafii.

MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY
O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię. O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.