Lwów
Nowo erygowana prowincja lwowska liczyła 157 sióstr. Siostry prowadziły 7 szkół ludowych, 10 ochronek, 4 zakłady wychowawcze i 2 internaty. Uczyły w szkołach powszechnych w Bełzie, Sokalu, Kozłowie, Żółkwi, Uhnowie i Drohowyżu. Pracowały jako wychowawczynie w internacie dla dziewcząt we Lwowie i Sokalu, w zakładach sierot w Śniatyniu, Czerniowcach, Jadwinowie, Radecznicy, Chełmie Lubelskim. Prowadziły przedszkola, opiekowały się chorymi w domach, pracowały w parafiach jako zakrystianki.
Dnia 5 stycznia 1911 roku oficjalnie został ogłoszony pierwszy zarząd prowincji lwowskiej. Przełożoną Prowincjalną została Matka Maria Małgorzata Radwańska. Nowicjat otwarto we Lwowie przy ul. Żółkiewskiej dnia 21 listopada 1911 roku; w pierwszym roku zgłosiło się 18 kandydatek.
Wydarzenia wojenne w 1939 roku przerwały rozwój placówek na wschodzie. Już od roku 1944 siostry były zmuszone opuścić całkowicie niektóre domy. Z domów położonych na wschodzie i na południu od Lwowa siostry wyjechały w ciągu 1945 roku, a w kwietniu 1946 roku nastąpiła ewakuacja sióstr z Domu Macierzystego we Lwowie. Po kilkudniowej podróży dotarły do Przemyśla, gdzie schronienie znalazły w obszernym budynku prowincji krakowskiej przy ul. Felicjanek 4, obecnie Poniatowskiego 33.