Loading...

Zgromadzenie Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo

Prowincja Matki Bożej Częstochowskiej

Jesteśmy duchowymi córkami bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Wezwane przez Boga współpracujemy z Chrystusem w duchowej odnowie świata i czynimy wszystko, by być wiarygodnym znakiem nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka.

Nasze życie jest natchnione przez charyzmat Założycielki Zofii Truszkowskiej. Jej bezgraniczna miłość Boga objawiała się w całkowitym poddaniu się Jego woli, czego wyrazem była współczująca miłość i miłosierdzie, ofiarna służba potrzebującym i troska o zbawienie wszystkich ludzi.

Dowiedz się więcej

Myśl Bł. Marii Angeli Truszkowskiej na dzień dzisiejszy

22.05.

Data: 22 maja 2019

Godzina: 00:00 - 23:59

Czytanie, o ile można, najczęściej o Matce Najświętszej, aby rozbudzić w sobie coraz więcej nabożeństwo do Niej i naśladowanie Jej życia (…). Serce Najświętszej Panny niech będzie Twoim nowicjatem. Tam się ucz wszelkiej doskonałości i świętości. (I, 184)

Skrzynka intencji

Możesz wpisać swoją intencję: podziękowanie, prośbę, podzielić się swoją radością lub troską.
W tych intencjach codziennie modlimy się podczas Eucharystii, nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wpisz się

Aktualności

2105, 2019

Chwalcie łąki umajone…

    Już po raz siódmy pielgrzymowałyśmy na Kalwarię Pacławską w intencji nowych powołań do naszego Zgromadzenia i Prowincji, za wszystkich, którzy polecają się naszym modlitwom, nasze rodziny i przyjaciół. Był to czas modlitwy, milczenia, radości, wdzięczności za dar wspólnoty, powołania i piękna przyrody. O godz. 16.00 uczestniczyłyśmy w Eucharystii razem z naszymi Siostrami, które do nas dojechały busem, by [...]

2005, 2019

Jubilate Deo!

18 maja obchodziłyśmy Uroczystość naszego Patrona św. Feliksa. Tego dnia SM. Jeremiasza Dulak świętowała Jubileusz 25 - lecia życia zakonnego. Podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem br. Przemysława Kryspina OFMcap odnowiła śluby.  Życzymy Siostrze, by dziękując wzraz ze św. Feliksem, za łaski jakimi Pan ją nieustannie obdarza, była Mu wierna do końca i kiedyś wielbiła Pana na wieki.

1505, 2019

Deo gratias!

W dniach 14 - 15 maja odwiedziły naszą wspólnotę Prowincjalną nasze Siostry z Prowincji Matki Bożej Nadziei. Niech Pan im błogosławi i prowadzi. A Siostrom, które przygotowują się do złożenia ślubów wieczystych życzymy dobrego przygotowania do nich i wytrwania do końca.

1505, 2019

Panie, gdzie mieszkasz?

Zapraszamy na rekolekcje dziewczyny, które chcą szukać Pana, i nie boją się Go odnaleźć... w Słowie, Najświętszym Sakramencie, drugim człowieku... i nie tylko 🙂 Zgłoszenia i informacje: felicjanki.przemysl@gmail.com Początek: 31 maja 2019 godz. 17.00 Zakończenie: 2 czerwca 2019 godz. 14.00 Weź ze sobą: Pismo Święte buty na zmianę otwarte serce instrument Koszt rekolekcji: dobrowolna ofiara.    

Zobacz pozostałe

Szukasz drogi?

Zapraszamy na indywidualne dni skupienia
Jeśli chcesz się pomodlić z nami, poznać nasze życie, odejść na chwilę od codzienności i zanurzyć się w Panu siedząc u Jego stóp….

Dowiedz się więcej

Najnowsze w galerii