Loading...

Zgromadzenie Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo

Prowincja Matki Bożej Częstochowskiej

Jesteśmy duchowymi córkami bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Wezwane przez Boga współpracujemy z Chrystusem w duchowej odnowie świata i czynimy wszystko, by być wiarygodnym znakiem nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka.

Nasze życie jest natchnione przez charyzmat Założycielki Zofii Truszkowskiej. Jej bezgraniczna miłość Boga objawiała się w całkowitym poddaniu się Jego woli, czego wyrazem była współczująca miłość i miłosierdzie, ofiarna służba potrzebującym i troska o zbawienie wszystkich ludzi.

Dowiedz się więcej

Myśl Bł. Marii Angeli Truszkowskiej na dzień dzisiejszy

22.03.

Data: 22 marca 2019

Godzina: 00:00 - 23:59

Spojrzyj na Chrystusa jako ofiarę i staraj się Go naśladować. Ten widok doda Ci siły i odwagi. (I, 88)

Skrzynka intencji

Możesz wpisać swoją intencję: podziękowanie, prośbę, podzielić się swoją radością lub troską.
W tych intencjach codziennie modlimy się podczas Eucharystii, nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wpisz się

Aktualności

2702, 2019

W świetle krzyża

                    W dniach od 22 do 24 lutego w naszym domu w Przemyślu odbyły się rekolekcje dla dziewcząt. Adorując Krzyż San Damiano, słuchając Słowa i konferencji głoszonych przez o. Adama, trwając przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie oraz podążając w pieszej pielgrzymce na Kalwarię Pacławską przyjmowaliśmy Krzyż, szukaliśmy światła i [...]

2502, 2019

Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie

                         Dnia 19. 12.2018 roku  w klasztorze Sióstr Felicjanek w Przemyślu jak każdego roku w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia miała miejsce wigilia z udziałem ubogich, korzystających z posiłków w Kuchni Świętego Brata Alberta i Błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej.              Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, koncelebrowali wraz z biskupem Ks. Andrzej Dec [...]

1202, 2019

Słuchałyśmy… Boga, człowieka i siebie

Bogu i ludziom dzięki za czas rekolekcji, jakie odbyły się w dniach 8 - 10 luty w Przemyślu. Był to czas słuchania konferencji, które głosił o. Wojciech Krok OP, czas wspólnej modlitwy, trwania przed Panem, ale i czas słuchania drugiego człowieka i siebie. Ufamy, że te rekolekcje przyniosą Boże owoce, o co się modlimy.          

701, 2019

Taizé Madryt

W tym roku Wspólnota z Taizé zaprosiła nas na Europejskie Spotkanie Młodych do Madrytu. Trwało ono od piątku 28 grudnia 2018 do wtorku 1 stycznia 2019. „Pielgrzymkę zaufania przez ziemię” odbyłyśmy z DA Maciejówka z Wrocławia. Bogu i ludziom niech będą dzięki za ten czas spotkania Pana i wspaniałych ludzi, dzielenia się wiarą, codziennością.

Zobacz pozostałe

Szukasz drogi?

Zapraszamy na indywidualne dni skupienia
Jeśli chcesz się pomodlić z nami, poznać nasze życie, odejść na chwilę od codzienności i zanurzyć się w Panu siedząc u Jego stóp….

Dowiedz się więcej

Najnowsze w galerii